10. rocznica koronacji Matki Bożej Szkaplerznej. Spotkanie Rodziny Radia Maryja

11 października 2021 r. w kościele pw. Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej odbyły się uroczystości związane z 10. rocznicą koronacji cudownego obrazu Maryi. W tym dniu odbyło się również spotkanie Rodziny Radia Maryja.

Uroczystości rozpoczęły się w sali parafialnej przy sanktuarium o godz. 16.30, spotkaniem przedstawicieli biur i kół Radia Maryja. Wzięli w nim udział m. in. członkowie kół przyjaciół i biur Radia Maryja z Jarosławia (parafia Ojców Reformatów), Strzyżowa, Nienadówki, Chmielnika, Kupna, Przeworska (parafia pw. św. Barbary), Sokołowa Małopolskiego, Albigowej, Rzeszowa (parafie pw. Matki Bożej Saletyńskiej, Bożego Ciała, św. Huberta, św. Michała Archanioła, Najświętszego Serca Pana Jezusa, św. Wojciecha i Stanisława).

O godz. 17.30 rozpoczęło się spotkanie w kościele, gdzie zaprezentowano program słowno-muzyczny pt. „Cztery filary” w wykonaniu alumnów i diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie i młodzieży Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie. Przedstawienie dotyczyło pobożności maryjnej za przykładem świętych związanych z kościołem gimnazjalnym (św. Józef Sebastian Pelczar, św. Stanisław Papczyński, bł. Roman Sitko, bł. Jan Balicki). Program ten został przygotowany przez Agnieszkę Przywarę i ks. Tomasza Mytycha.

Następnie wierni uczestniczyli w spotkaniu z o. dr Tadeuszem Rydzykiem CSsR – dyrektorem i założycielem Radia Maryja i Telewizji Trwam, a także o. Grzegorzem Wosiem CSsR – redaktorem RM.

O godz. 18.20 odprawiono Mszę św., której przewodniczył bp Jan Wątroba. Obecny był również bp Edward Białogłowskibp Kazimierz Górny, 30 kapłanów koncelebrujących, siostry zakonne oraz parafianie i pielgrzymi.

Homilię wygłosił Biskup Rzeszowski.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej związane było z 10. rocznicą koronacji cudownego obrazu Maryi. Uroczystość była w całości transmitowana przez Telewizję Trwam, Radio Maryja i Radio VIA.

Na zakończenie Mszy św. do zebranych w kościele, a także widzów i radiosłuchaczy zwrócił się o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Uroczystość koronacji miała miejsce 1 października 2011 r. Kościół pw. Świętego Krzyża został również ustanowiony Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej.

Zapis wideo z wydarzenia:

Fot. TV TRWAM (screenshot)