10. rocznica Rady Rycerzy Kolumba im. Matki Bożej Dobrzechowskiej

W poniedziałek, 12 grudnia br. dobrzechowscy Rycerze Kolumba w Polsce dziękowali Bogu za 10 lat Rady im. Matki Bożej Dobrzechowskiej. W wydarzeniu uczestniczył biskup Jan Wątroba.

Dziękczynienie rozpoczęto od modlitwy w czasie Mszy św. roratniej celebrowanej przez biskupa Jana Wątrobę. W homilii Biskup Rzeszowski przypomniał, o przypadającym 12 grudnia liturgicznym wspomnieniu Matki Bożej z Guadalupe i o tym, że 10 lat temu Parafia w Dobrzechowie gościła kopię wizerunku Matki Bożej, która w czasie objawienia zwróciła się do Indianina Juana Diego słowami: „Drogi synku, kocham cię. Jestem Maryja, zawsze Dziewica, Matka Prawdziwego Boga, który daje i zachowuje życie. On jest Stwórcą wszechrzeczy, jest wszechobecny. Jest Panem nieba i ziemi…”.

Biskup Jan podziękował Rycerzom Kolumba za angażowanie się w obronę życia nienarodzonym dzieci, a także za pielęgnowanie czterech filarów formacji: za miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.

Po Mszy św. Rycerze z Parafia pw. św Stanisława BM w Dobrzechowie zapoznali biskupa z najnowszą formą ich charytatywnej działalności, mianowicie z akcją tworzenia paczek dla Ukrainy – korzystając z funduszy pochodzących od Rycerzy z USA, Rycerze w Dobrzechowie organizują produkty i pakują paczki, które następnie są wysyłane do potrzebujących na Ukrainie.Rada Rycerzy Kolumba im. Matki Bożej Dobrzechowskiej jest jedną z 4 Rad, funkcjonujących w diecezji rzeszowskiej. (łh)

Fot. ks. Łukasz Hendzel