Nowe sanktuarium w diecezji rzeszowskiej

W niedzielę, 1 maja 2022 r., kościół pw. św. Józefa w Rzeszowie (os. Staromieście) zostanie ogłoszony Diecezjalnym Sanktuarium św. Józefa. Główne uroczystości pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby rozpoczną się o godz. 12.30. Transmisję Mszy św. przeprowadzi Katolickie Radio VIA. Prezentujemy fragmenty wypowiedzi ks. Waldemara Doparta, proboszcza parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie, który na antenie diecezjalnej rozgłośni mówił o powstającym sanktuarium, a także o istocie kultu Opiekuna Świętej Rodziny.

W porannej rozmowie w ramach audycji „Gość poranka” na antenie Katolickiego Radia VIA, ks. Waldemar Dopart, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Rzeszowie, mówił, że kościół na Staromieściu będzie pierwszym w diecezji rzeszowskiej miejscem kultu św. Józefa podniesionym do rangi sanktuarium. Zaznaczył również, że żywy kult Patrona Kościoła Świętego nie jest związany z czcią oddawaną konkretnemu obrazowi, czy figurze, ale związany jest z miejscem, gdzie wierni swoje intencje od wielu lat powierzają św. Józefowi.

Ks. Dopart, pytany o przeznaczenie sanktuarium, powiedział, że każdy może znaleźć tam swoje miejsce, bo św. Józef jest doskonałym patronem dla wszystkich pragnących duchowego umocnienia i rozwoju. Szczególnie jednak duszpasterstwo sanktuaryjne będzie skupiać mężczyzn, którzy w św. Józefie mają swojego orędownika. Ponadto będzie to miejsce spotkań i modlitwy dla ludzi pracy, szczególnie przedsiębiorców i pracodawców. Zaproszenie do odwiedzania tej świątyni skierowane jest także do ludzi młodych rozeznających życiowe powołania i narzeczonych.

Całość rozmowy dostępna na stronie Katolickiego Radia VIA.

Uroczystości ogłoszenia kościoła pw. św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu odbędą się 1 maja 2022 r. o godz. 12.30. Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby będzie transmitowana przez Katolickie Radio VIA.

ks. Jakub Nagi

Na zdjęciu kościół pw. św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu – fot. ks. Tomasz Nowak.