5. Światowy Dzień Ubogich

Z okazji Światowego Dnia Ubogich Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy i przy dofinansowaniu ze strony Miasta Rzeszowa przygotowała paczki z żywnością dla 250 osób. „Nie możemy czekać, aż zapukają do naszych drzwi. Pilnie potrzeba, abyśmy dotarli do nich w ich własnych domach, w szpitalach i w domach opieki, na ulicach i w ciemnych zaułkach, gdzie czasem się chowają, w schroniskach i w centrach przyjęć” – napisał Ojciec Święty w orędziu na obchodzony w tym roku 14 listopada Światowy Dzień Ubogich pod hasłem «Ubogich zawsze macie u siebie» (Mk 14, 7).

Ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej podkreśla, że zestaw przygotowany dla ubogich zawiera m. in. płatki, żurek, bigos, wędlinę, mąkę, cukier, olej, konserwy, słodycze, kawę, herbatę. „Większość z tych paczek trafiła do ubogich osób, które same przyszły do centrali rzeszowskiej Caritas i prosiły o pomoc – i tutaj ją otrzymały. Natomiast do ubogich osób starszych, samotnych i chorych – paczki dostarczyli wolontariusze Caritas” – dodaje ks. Potyrała.

Dyrektor diecezjalnej Caritas, zwrócił uwagę na to, iż obdarowani paczkami żywnościowymi nie kryli wdzięczności i wzruszenia. „Radością była dla nich nie tylko materialna pomoc, jaką otrzymali od Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ale przede wszystkim to, że Caritas o nich pamięta i systematycznie ich wspiera” – mówił kapłan.

Równocześnie oprócz tej akcji pomocowej, przeprowadzonej przez rzeszowską Caritas, do wszystkich parafii diecezji rzeszowskiej trafiło 5000 toreb miłosierdzia, które wypełnione produktami spożywczymi  – zostaną przekazane ubogim. (jn)

Fot. ks. Piotr Potyrała