70-lecie kapłaństwa ks. Stanisława Rębisza

10 maja 2026 r. ks. Stanisław Rębisz obchodził 70. rocznicę święceń kapłańskich. Jubilat w latach 1978–2003 pełnił posługę proboszcza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Osieku Jasielskim.

Z okazji jubileuszu ks. Paweł Gnat, proboszcz parafii w Osieku Jasielskim wraz z przedstawicielami Rady Parafialnej odwiedzili ks. Stanisława Rębisza, przekazując życzenia, zapewniając o modlitwie oraz wręczając upominki od parafian.

Uroczysta Msza św. w intencji Księdza Jubilata została odprawiona w niedzielę, 17 maja br., o g. 10.00 w kościele parafialnym w Osieku Jasielskim. Eucharystii przewodniczył ks. Krzysztof Szopa, dziekan dekanatu dębowieckiego. Podczas liturgii wierni dziękowali Bogu za 70 lat kapłańskiej służby ks. Stanisława oraz modlili się o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej na dalsze lata życia.

Ks. Stanisław Rębisz urodził się 8 sierpnia 1930 r. w Grębowie. Święcenia kapłańskie przyjął 10 maja 1956 r. Od 2005 r. ks. Rębisz przebywa na emeryturze. Jest najstarszym kapłanem diecezji rzeszowskiej.

Martyna Michnal

Udostępnij