Abp Mokrzycki w parafii bł. Karoliny w Rzeszowie

18 listopada 2020 r. parafia bł. Karoliny w Rzeszowie, w liturgiczne wspomnienie swojej Patronki oraz Patronki diecezji rzeszowskiej, przeżywała uroczystość odpustową, w której uczestniczył abp Mieczysław Mokrzycki.

Przygotowaniem duchowym do tego wydarzenia były rekolekcje parafialne, które od 15 do 18 listopada wygłosił ks. Marek Story, wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Z racji ograniczeń ilości osób mogących przebywać jednocześnie w świątyni, wszystkie nauki rekolekcyjne oraz sama uroczystość odpustowa były transmitowane w Internecie.

Centralnej Mszy św. odpustowej przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, były osobisty sekretarz św. Jana Pawła II. W słowie wprowadzenia ks. Jan Krynicki, proboszcz parafii, podkreślił, że trudny czas ograniczeń nie może pozbawić nas postawy dziękczynienia za dar Patronki w osobie bł. Karoliny i wypraszania łask przez jej wstawiennictwo.

Homilie wygłosił abp Mokrzycki. Kaznodzieja ukazał bł. Karolinę jako patronkę na nasze czasy, której postawa ciągle powinna zachwycać i inspirować kolejne pokolenia do głębszego i bardziej autentycznego przeżywania swojej wiary.

Niech bł. Karolina wyprasza nam potrzebne łaski do bycia autentycznymi świadkami Chrystusa w dzisiejszych czasach. (mr)

Zdjęcia: Dariusz Gąska