Akademia Liturgiczna zaprasza na zajęcia

W październiku swoją działalność wznawia Akademia Liturgiczna z siedzibą w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. J. S. Pelczara w Rzeszowie. Zapisy trwają do 30 września.

Akademia Liturgiczna jest propozycją formacji dla dorosłych, którzy pragną głębiej i bardziej świadomie przeżywać liturgię. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w czwartki, o godzinie 20.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym im. św. J. S. Pelczara przy ul. Witolda 11a w Rzeszowie. Spotkania są w pełni darmowe.

Akademię prowadzi ks. dr Sławomir Jeziorski, ksiądz diecezji rzeszowskiej. Duchowny w 2017 r. uzyskał doktorat z liturgiki na Papieskim Instytucie Liturgicznym św. Anzelma w Rzymie. Od tego czasu wykłada liturgikę w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Na stronie internetowej Akademii Liturgicznej ks. Jeziorski pisze o sobie: „Liturgia jest dla mnie nie tylko specjalizacją naukową, ale pasją, przestrzenią w której próbuję odkrywać i poznawać Chrystusa”.

Więcej informacji i zapisy na www.akademialiturgiczna.pl

Na zdjęciu drugi od lewej z mieszadełkiem ks. Sławomir Jeziorski jako ceremoniarz podczas Mszy Krzyżma w katedrze rzeszowskiej 9 kwietnia 2020 r. (fot. T. Nowak)