Biskup Jan Wątroba w Ekwadorze

Biskup Jan Wątroba od 23 do 27 czerwca 2022 r. przebywał w Ekwadorze. Głównym celem wyjazdu były święcenia biskupie ks. Krzysztofa Kudławca z Gorlic. Podczas pobytu w Ekwadorze Biskup Rzeszowski spotkał się z misjonarzami z diecezji rzeszowskiej.

Biskup Jan Wątroba był jednym z kilku biskupów, którzy koncelebrowali Mszę św. z święceniami biskupimi ks. Krzysztofa Kudławca 25 czerwca w katedrze w Daule – Eucharystii przewodniczył abp Andrés Carrascosa Coso, nuncjusz apostolski w Ekwadorze.

Podczas pobytu w Ekwadorze bp Jan Wątroba spotkał się z pracującymi tam księżmi z diecezji rzeszowskiej: ks. Dariuszem Miąsikiemks. Szymonem Piękosiem.

24 czerwca odwiedził parafię św. Ignacego w Sucre, gdzie proboszczem jest ks. Szymon Piękoś. Tam odwiedził m.in. ośrodek parafialnej Caritas oraz kaplicę św. Róży z Limy.

W tym samym dniu bp Wątroba uczestniczył w uroczystości święceń kapłańskich ks. Williamasa Blacio w Portoviejo. W przygotowaniu do kapłaństwa księdzu Blacio towarzyszył ks. Miąsik i ks. Piękoś.

Z kolei 26 czerwca Biskup Rzeszowski odprawił Mszę św. i spotkał się  z wiernymi parafii św. Kajetana w Chone, gdzie proboszczem jest ks. Dariusz Miąsik, a w poniedziałek, 27 czerwca – z klerykami seminarium duchownego w Portoviejo – tam też odprawił Mszę św.

Zdjęcia: ks. Łukasz Hendzel, Archiwum diecezji w Daule