Bp Białogłowski do dzieci komunijnych: Módlcie się, by być świętymi

W Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odbyło się spotkanie dzieci komunijnych. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii świętej. Mszy św. w tarnowieckim sanktuarium przewodniczył bp Edward Białogłowski, który zachęcał m. in. do wytrwałego dążenia do świętości.

15 czerwca 2024 r. w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odbyło się spotkanie dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do Komunii świętej. Wydarzenie zgromadziło kilkaset dzieci, które do tarnowieckiego sanktuarium przybyły ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a także duszpasterzami.

Przed Eucharystią katechezę do dzieci wygłosił ks. Mateusz Mądro, posługujący w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Rzeszowie.

Mszy św. przewodniczył bp Edward Białogłowski, zaś w koncelebrze wzięło udział prawie 20 kapłanów.

Na początku liturgii ks. Paweł Knurek, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, powitał zebranych w świątyni i zaprosił do wspólnej modlitwy.

Homilię wygłosił bp Edward Białogłowski, który podkreślił, że kościół, w którym odbywa się spotkanie dzieci komunijnych jest miejscem, gdzie na stałe mieszka Chrystus, a także Jego Matka – Maryja.

Kaznodzieja przypomniał, że cenne jest wspólne słuchanie słowa Bożego, bo z tego słuchania rodzi się wiara. „Wiara jest jak światło, ale to światło trzeba podtrzymywać, bo w przeciwnym razie światło wiary zgaśnie” – mówił bp Białogłowski.

Bp Białogłowski przywołał również postać bł. Carlo Acutisa. Wskazując na przykład patrona młodych powiedział, że warto Panu Bogu dziękować za wiarę i za sakramenty. Zachęcił również, by korzystać z sakramentu pokuty i pojednania i często karmić się Ciałem Chrystusa.

Mówiąc o konieczności codziennej modlitwy i duchowego wzrostu, bp Białogłowski zachęcił, by dzieci również pamiętały o modlitwie w intencji nowych powołań kapłańskich, powołaniach do życia konsekrowanego, a także by modliły się w własną świętość.

Po zakończeniu liturgii, przy tarnowieckim sanktuarium odbył się piknik dla dzieci i ich rodzin. (jn)