Caritas na Dzień Dziadków i Osób Starszych

Caritas Diecezji Rzeszowskiej z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który był obchodzony 25 lipca 2021 r., zorganizował pomoc dla 1500 seniorów.

„Często zapomina się o dziadkach. Nie zapominajmy o bogactwie stania na straży korzeni. Dlatego postanowiłem ustanowić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych” – powiedział papież Franciszek.

Caritas Diecezji Rzeszowskiej włączyła się w podziękowanie osobom starszym, organizując 22 i 23 lipca 2021 r. spotkania dla wolontariuszy, którzy na co dzień w swoich parafiach opiekują się ludźmi samotnymi i w podeszłym wieku. Zebranych gości przywitał ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor rzeszowskiej Caritas. Podczas spotkania ks. Władysław Jagustyn, wicedyrektor Caritas, przedstawił refleksje związane z orędziem papieża Franciszka na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, a s. Agata Jakieła, sekretarz Caritas, zaprezentowała dzieła pomocy dla osób starszych.

Za pośrednictwem zaproszonych wolontariuszy zostały przekazane dary dla osób starszych, ubogich i samotnych: bogaty asortyment artykułów spożywczych, produkty chemii gospodarczej oraz środki ochronne przeciw koronawirusowi. Taka pomoc dotrze do ok. 1500 seniorów z diecezji rzeszowskiej. Będzie to okazja do praktycznej pomocy, a także do odwiedzin osób samotnych i starszych.

s. Agata Jakieła
Caritas Diecezji Rzeszowskiej