Diecezja rzeszowska będzie mieć dwóch nowych kapłanów

W sobotę, w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, święcenia prezbiteratu w katedrze rzeszowskiej przyjmą diakoni Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie – Kacper Turek z parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Jaśle oraz Marek Dul z parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Głogowie Małopolskim. Uroczystej Mszy św. o godz. 10.00 będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.

Przygotowanie do święceń obejmowało wieloletnią formację intelektualną, duchową i ludzką, a także tygodniowe rekolekcje w ciszy i modlitwie. Jak podkreślają kandydaci do kapłaństwa, czas bezpośrednio poprzedzający święcenia jest dla nich przede wszystkim momentem radości, wdzięczności i pokoju serca.

Na swoich obrazkach prymicyjnych neoprezbiterzy umieścili fragmenty Pisma Świętego, które stały się dla nich duchowym drogowskazem.

Święcenia kapłańskie odbędą się w sobotę o godz. 10.00 w katedrze rzeszowskiej. Transmisję uroczystości przeprowadzi Katolickie Radio Via.

Źródło: Katolickie Radio Via

Udostępnij