Droga Krzyżowa ulicami Jasła

Ponad dwa tysiące osób przeszło w piątek, 24 marca 2023 r. ulicami Jasła w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Trasa wiodła spod kościoła Farnego do sanktuarium pw. Św. Antoniego. Podczas nabożeństwa modlono się w intencji rodzin, obrony życia poczętego, pokoju na Ukrainie i świecie. Tematyka rozważań przy poszczególnych stacjach zaczerpnięta została z nauczania św. Jana Pawła II.

Drewniany krzyż symbolizujący mękę i śmierć Jezusa Chrystusa nieśli kapłani, siostry zakonne, ojcowie (mężczyźni), matki (kobiety), dzieci, młodzież, członkowie Akcji Katolickiej, ministranci, członkowie Kręgów Rodzin.

W tym roku nabożeństwu przewodniczył o. Roman Wit, paulin z Jasnej Góry, opiekun Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec