Dzień skupienia LSO w Kotani

Ośrodek rekolekcyjny w Kotani znowu tętni życiem! Po dziewięciu miesiącach przerwy z powodu stanu epidemii, odbyły się tam pierwsze rekolekcje Liturgicznej Służby Ołtarza.

Od 11 do 13 czerwca 2021 r. w Kotani odbyły się rekolekcje Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Rzeszowskiej dla pierwszej roku szkoły animatora. W spotkaniu wzięło udział 40 uczestników z 26 parafii diecezji rzeszowskiej (najwięcej z parafii w Cmolasie). Tematem przewodnim rekolekcji było odkrycie miłości, jaką Pan Bóg darzy każdego człowieka.

Konferencje i rozważania przygotowali diakoni: Mateusz Łachmanek i Piotr Wąsacz, którzy jeszcze kilka lat temu posługiwali w LSO jako animatorzy i ceremoniarze.

Dzień skupienia to zarówno spotkanie z Bogiem jak i z drugim człowiekiem, dlatego też nie mogło zabraknąć czasu na wspólną integrację i poznawanie się (wieczorek pogodny, wspólne oglądanie meczu otwarcia Euro 2020, gra w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę i tenis stołowy).

Bez wątpienia każdy z nas naładował swoje fizyczne i duchowe akumulatory. Za to wszystko chwała Panu!

Liturgiczna Służba Ołtarza
Diecezji Rzeszowskiej