,,Jan Paweł II Orędownik Bożego Miłosierdzia’’ – otwarcie wystawy w Jaśle

Pod honorowym patronatem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby na płycie jasielskiego Rynku, 5 października 2022 r. uroczyście otwarta została wystawa pt. ,,Jan Paweł II Orędownik Bożego Miłosierdzia’’.

Plenerowa ekspozycja została przygotowana przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie. Wystawa pojawiła się z okazji 20. rocznicy dokonanego przez Ojca Świętego Jana Pawła II aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu w krakowskich Łagiewnikach, 17 sierpnia 2002 r.

Uroczystego otwarcia dokonali: ks. Zbigniew Irzyk, dziekan dekanatu Jasło-Wschód, Maria Szańca, koordynator wystawy i Elwira Musiałowicz-Czech, wiceburmistrz miasta Jasła.

,,Cieszę się, że możemy być uczestnikami tego wielkiego wydarzenia jakie przed 20 laty, Papież Polak spełnił wobec nie tylko naszej Ojczyzny, ale i całego świata, a spełnił dlatego, że przypomnę, żyjemy w czasach, kiedy boimy się o przyszłość. W Dzienniczku siostry Faustyny możemy przeczytać słowa Jezusa: Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego. Jakże ważne jest to przesłanie na dziś, na teraz jakże ważna jest ta wystawa, która mówi nam o papieżu, naszym rodaku’’ – powiedział podczas otwarcia ks. Zbigniew Irzyk.

Wystawę podziwiać będzie można do 4 listopada 2022 r. (nj)

Zdjęcia: Natalia Janowiec