10. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 10. Niedziela Zwykła, 06.06.2021 r.

1. Coroczny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów będzie miał miejsce w sobotę – 19 czerwca 2021 r. w Katedrze Rzeszowskiej. Plan spotkania: godz. 9.30 – powitanie i konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty, wspólna Eucharystia o godzinie 11.15. Prosimy zabrać ze sobą albę i białą stułę. Naszej modlitwie będzie przewodniczył bp Artur Ważny z Tarnowa. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich kapłanów naszej diecezji.

2. KSM Diecezji Rzeszowskiej organizuje obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Desznicy, Lipinkach i Krynicy Górskiej. Zapisy na stronie www.ksm.rzeszow.pl. W Krynicy będzie możliwość skorzystania z bonu turystycznego.

3. W dniach 26-30 czerwca 2021 r. w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II w Starym Sączu odbędą się rekolekcje kapłańskie dla dekanalnych duszpasterzy młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Rekolekcje poprowadzi bp Artur Ważny z Tarnowa.

4. Są jeszcze wolne terminy w lipcu i sierpniu dla księży chętnych do prowadzenia kolonii w Myczkowcach. Zainteresowanych proszę o skontaktowanie się z ks. Rafałem Flakiem do poniedziałku, 7 czerwca br.

5. Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców w dniach 1-2 lipca 2021 r. do duchowej łączności za pośrednictwem Telewizji TRWAM z Kaplicą Cudownego Obrazu Matki Boskiej na Jasnej Górze w ramach 84. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę pt. „Ducha nie gaście!”. PROGRAM DUCHOWEJ PIELGRZYMKI: 1 VII (czwartek) o 21.00 Apel Jasnogórski w Kaplicy; 2 VII (piątek) o 13.30 transmisja z Kaplicy Mszy św. w intencji nauczycieli pod przewodnictwem bpa Piotra Turzyńskiego. Dekanalni duszpasterze nauczycieli mogą zorganizować pielgrzymkę nauczycieli wg. własnego programu. Wyjazd autokarowy z Rzeszowa organizuje ks. Janusz Podlaszczak (602 – 66 76 94). (www.duszpasterstwonauczycieli.pl)

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie