11. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 11. Niedziela Zwykła, 13.06.2021 r.

1. Coroczny Dzień Modlitw o uświęcenie kapłanów będzie miał miejsce w sobotę 19 czerwca 2021 r. w Katedrze Rzeszowskiej. Plan spotkania: godz. 9.30 – powitanie i konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty, wspólna Eucharystia o godzinie 11.15. Prosimy zabrać ze sobą albę i białą stułę. Naszej modlitwie będzie przewodniczył bp Artur Ważny z Tarnowa. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy wszystkich kapłanów naszej diecezji.

2. 20 czerwca br. będziemy obchodzić w naszej diecezji Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. W programie obchodów przewidziane są m.in.: o godz. 15.00 – Modlitewny Marsz Dla Życia i Rodziny z kościoła św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie do Parku Papieskiego, następnie spotkanie w Parku Papieskim, a o godz. 17.00 – Msza Święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby. Zachęcamy do uczestnictwa.

3. W imieniu dra Pawła Kucy z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz własnym zwracam się z prośbą do Czcigodnych Księży o wypełnienie przesłanej ankiety i odesłanie jej pocztą tradycyjną lub elektroniczną do Kurii do 20.06.2021 r. Ankieta ma pozwolić na zorientowanie się w wykorzystaniu różnych sposobów komunikowaniu się z wiernymi przez księży w okresie epidemii. Ankieta jest skierowana do każdego księdza, a nie tylko do księży proboszczów.

4. Archidiecezja Częstochowska prowadzi męskie Liceum Ogólnokształcące z internatem w Częstochowie przy ulicy Piotrkowskiej 17. Szkoła jest znana jako Niższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej. Szczegółowe informacje można uzyskać w parafiach.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie