12. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 12. Niedziela Zwykła, 20.06.2021 r.

1. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez Konferencję Episkopatu Polski, bp Jan Wątroba wydał dekret, na mocy którego została odwołana dotychczasowa dyspensa dla wiernych od udziału we Mszy św. w niedziele i inne święta nakazane. Oznacza to, że począwszy od niedzieli 20 czerwca br., wszyscy wierni mają moralny obowiązek uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św.

2. Księża Dziekani są proszeni o przybycie do Kurii Diecezjalnej w środę 23 czerwca br., o godz. 10.00 w celu odbioru aplikat dla księży. Jednocześnie informujemy, że zostały doprecyzowane zasady przechodzenia księży proboszczów na emeryturę. Zgodnie z nimi w danym roku kalendarzowym przechodzą na emeryturę ci, którzy ukończyli 70 lat życia przed dniem 1 lipca danego roku. Natomiast ci, którzy ukończyli 70 lat życia w okresie pomiędzy 1 lipca, a 31 grudnia danego roku będą przechodzić na emeryturę przy okazji dokonywanych zmian personalnych w następnym roku kalendarzowym.

3. W dniach 27-29 czerwca br., w Rzeszowie odbywać się będą XVI Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar ,,KnC”. Będzie w nich uczestniczyć 72 drużyny z 20 diecezji i 2 prowincji zakonnych, a rozgrywki będą prowadzone w trzech kategoriach wiekowych. Tegoroczne zawody będą stanowić także formę upamiętnienia zmarłego w minionym roku śp. ks. Tomasza Blicharza, oddanego duszpasterza LSO.

4. Są jeszcze wolne miejsca na turnusach wakacyjnych organizowanych przez poszczególne grupy duszpasterstwa młodzieży. Szczegółowe informacje na stronach internetowych KSM, LSO, RAM, i Ruchu Światło – Życie z Diecezji Rzeszowskiej.

5. Zapraszamy księży do uczestnictwa w rekolekcjach kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Rekolekcje rozpoczną się 27 czerwca br., o godz. 18.00, a zakończą 30 czerwca o godz. 13.00. Poprowadzi je bp Jacek Kiciński z Wrocławia. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

W dniu 29 czerwca br., Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne. Ponadto w okresie od 28 czerwca do 1 września br., w poniedziałki Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą czynne w godz. 9.00-13.00. Nie będą czynne w godzinach popołudniowych.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie