16. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 16. Niedziela Zwykła, 18.07.2021 r.

1. 20 lipca br., przypada 8. rocznica ingresu bpa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.

2. Z racji I Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który z woli papieża Franciszka będzie obchodzony w Kościele powszechnym w każdą czwartą niedzielę lipca, w najbliższą niedzielę, 25.07.2021 r. zapraszamy Babcie, Dziadków i Osoby Starsze do katedry rzeszowskiej na godz. 14.30. O tej godzinie odbędzie się wykład na temat: Wartość międzypokoleniowego braterstwa i przyjaźni. O godz. 15.00 w intencji Seniorów zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.

3. W związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa i modlitwą za kierowców zachęcamy do zorganizowania Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr. Zebrane środki będą przeznaczone dla misjonarzy na zakup potrzebnych pojazdów. Przy tej okazji informujemy, że w ostatnim roku trzech misjonarzy z naszej diecezji otrzymało nowe pojazdy: dwa z projektu diecezjalnego i jeden z projektu ogólnopolskiego MIVA Polska.

4. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie ogłasza nabór na 2-letnie studia podyplomowe teologiczno-katechetyczne przygotowujące do nauczania religii w szkole. Wszelkie informacje dotyczące tych studiów można uzyskać w sekretariacie Instytutu, tel. 17 871 24 03, e-mail: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl oraz na stronie internetowej www.instytut.rzeszow.pl. Zgłoszenia na studia są przyjmowane do 19 września 2021 r. w sekretariacie Instytutu.

5. Wydział Katechetyczny planuje przeprowadzenie kongregacji katechetycznych w następującym porządku:

27 sierpnia 2021 r. (piątek) o godz. 13.30 w Rzeszowie: dla katechetów świeckich i sióstr zakonnych w DD Tabor i dla księży z okręgu rzeszowskiego w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

28 sierpnia 2021 r. (sobota) o godz. 9.00 w Jaśle przy parafii Farnej dla księży z okręgu jasielskiego.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie