16. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 16. Niedziela Zwykła, 19.07.2020 r.

1. 20 lipca (poniedziałek) br. przypada 7. rocznica ingresu biskupa Jana Wątroby do katedry rzeszowskiej i objęcia rządów w naszej diecezji. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o naszym Pasterzu, wypraszając dla niego światło Ducha Świętego i potrzebne łaski.

2. W dniach 19 – 26 lipca br. pod hasłem ,,Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa” będzie obchodzony XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Z tej okazji przewodniczący Komisji KEP ds. Misji, biskup Jerzy Mazur SVD wystosował do duchowieństwa i wiernych świeckich komunikat zachęcający do włączenia się w pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu oraz do duszpasterskiej troski o bezpieczeństwo na drogach i modlitwy za kierowców.

3. CFS „Księżówka” w Zakopanem zaprasza dorosłych wiernych świeckich oraz osoby konsekrowane na rekolekcje weekendowe, które zostaną poprowadzone przez ks. Krzysztofa Czaplę i ks. Waldemara Chrostowskiego.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii