XVIII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 18. Niedziela Zwykła, 31.07.2022 r.

1. Rozpoczyna się sierpień, miesiąc ważnych kościelnych świąt maryjnych oraz rocznic i świąt narodowych. Jest to także tradycyjny czas pielgrzymowania do sanktuariów maryjnych, zwłaszcza na Jasną Górę. Dla wielu katolików sierpień jest miesiącem dobrowolnie podejmowanej abstynencji od napojów alkoholowych, a dla wszystkich czasem modlitwy o trzeźwość narodu.

2. W czwartek, 4 sierpnia 2022 r. wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6.30 tradycyjnie przy kościele Farnym w Rzeszowie. Zachęcamy wiernych do duchowej łączności z pielgrzymami. Relacje z pielgrzymki codziennie będzie przekazywać katolickie radio „Via”. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.pielgrzymka.rzeszow.pl.

3. We wtorek, 2 sierpnia, możliwość uzyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

4. W czwartek, 4 sierpnia br. rozpoczynają się doroczne uroczystości odpustowe w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Cmolasie. Centralna uroczystość będzie miała miejsce w niedzielę, 7 sierpnia 2022 r. o godz. 11.00 pod przewodnictwem metropolity krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie