II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

KOMUNIKATY KURII – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, 02.01.2022 r.

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego to szczególny dzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka z tego dnia jest przeznaczona na cele misyjne.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice konsekracji Czcigodnych Księży Biskupów Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2022 r. o godz. 12.00 pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza św. w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do modlitwy w intencji naszych drogich Księży Biskupów. Msza św. będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

3. 6 stycznia 2022 r. nie odbędzie się centralny Orszak Trzech Króli w Rzeszowie. Zachęcamy do podtrzymywania tradycji obchodów Uroczystości Objawienia Pańskiego w innych formach – przez organizowanie jasełek czy wspólnego kolędowania w kościołach parafialnych.

4. Ponieważ istnieją ograniczenia związane z pandemią, zaleca się, aby akcję „Kolędników Misyjnych” zorganizować w formie stacjonarnej poprzez prezentację krótkiego programu przez grupy kolędników po Mszach św. w jedną z niedziel czy uroczystości w okresie Bożego Narodzenia.

5. Od 3 do 6 lutego 2022 roku odbędzie się w DD „Tabor” Zjazd Synodalny. Zapraszamy do uczestnictwa w zjeździe przedstawiciela każdej parafii naszej diecezji. Przedstawiciela należy zgłosić do dnia 20.01.2022 r. Za tydzień przyślemy szczegóły tego wydarzenia.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie