20. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 20. Niedziela Zwykła, 16.08.2020 r.

1. Zapraszamy rolników i wszystkich korzystających z pracy rolnika na Dożynki Diecezjalne do Katedry Rzeszowskiej w niedzielę 30 sierpnia 2020 r. Plan uroczystości jest następujący:

11.00 – Przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebami z parafii i dekanatów diecezji rzeszowskiej.

11.30 – Program słowno–muzyczny w wykonaniu młodzieży z zespołu „Młody Duch i Przyjaciele” z parafii Górno.

12.00 – Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego – Krajowego Duszpasterza Rolników i Pszczelarzy. Na zakończenie poświęcenie wieńców dożynkowych i ich prezentacja.

2. Przypominamy kapłanom prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o zachowaniu w kościołach obowiązujących przepisów sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych oraz o obowiązkowej dezynfekcji rąk przed udzielaniem Komunii świętej.

ks. Marek Story, wicekanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie