21. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 21. Niedziela Zwykła, 23.08.2020 r.

1. W niedzielę 23 sierpnia br. odbędą się obchody 15. rocznicy beatyfikacji ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie. O godz. 10.15 biskup Jan Wątroba, arcybiskup Edward Nowak oraz biskup senior Kazimierz Górny dokonają poświęcenia Krzyża Pamięci Bł. Władysława Findysza umiejscowionego na działce przeznaczonej pod Dzieło Miłosierdzia jego imienia. O godz. 11.00 w kościele parafialnym zostanie odprawiona dziękczynna Eucharystia.

2. W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną w naszym regionie, Wydział Katechetyczny informuje, że kongregacje katechetyczne w tradycyjnej formie nie odbędą się. Informator katechetyczny w wersji pdf będzie przesłany pocztą elektroniczną oraz link do wykładu ks. prof. dra hab. Mariana Zająca pt.: „Ewolucja czy rewolucja? Odrzucić czy ulepszać podręcznik do katechezy?”. Rekolekcje dla katechetów świeckich również zostają odwołane.

3. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej wraz z biskupem Janem Wątrobą zaprasza na Diecezjalny Dzień Młodzieży. Odbędzie się on 5 września 2020 roku. DDM podobnie, jak w ubiegłym roku został podzielony na dwie części. Pierwsza część, to spotkanie grup duszpasterskich w swoich miejscach stacyjnych. Natomiast druga część to Eucharystia w rzeszowskiej katedrze, pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Wydarzenie będzie przebiegało zgodnie z przepisami sanitarnymi.

Pomimo pandemii, ograniczonej możliwości spotkań wakacyjnych we wspólnotach zachęcamy, by umożliwić młodzieży uczestnictwo w Diecezjalnym Dniu Młodzieży. Z pewnością będzie to wartościowy czas spędzony z Bogiem i drugim człowiekiem.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie