23. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 23. Niedziela Zwykła, 05.09.2021 r.

1. Prosimy o rozpoczęcie w każdej parafii bezpośredniego przygotowania duchowego do beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Róży Czackiej.

2. Spotkanie formacyjne dla księży proboszczów (parafii diecezjalnych i zakonnych) odbędzie się w poniedziałek 13 września 2021 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (ul. Witolda 11a). Rozpoczęcie modlitwą brewiarzową o godz. 10.00, zakończenie ciepłym posiłkiem ok. 12.30. Zapraszamy wszystkich księży proboszczów. Po spotkaniu głównym odbędzie się także spotkanie dla księży proboszczów, którzy w ramach spółek parafialnych realizują program budowy farm fotowoltaicznych. O godzinie 13.15 spotkanie diecezjalnych i dekanalnych wizytatorów ds. katechezy.

3. Kustosz Sanktuarium w Tarnowcu wraz całą wspólnotą parafialną zapraszają na uroczystości odpustowe w niedzielę 12 września br. Suma odpustowa o godz. 11.30 na placu przy Sanktuarium.

4. Kustosz Sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance zaprasza na uroczystości odpustowe, które odbywać się będą w dniach 11 – 14 września br. W niedzielę, 12.09.2021 r. uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył biskup Edward Białogłowski. W poniedziałek, 13.09.2021 r. w godzinach popołudniowych gościć będzie w Sanktuarium Radio Maryja i Telewizja TRWAM. Tegoroczny odpust będzie okazją do dziękczynienia Bogu za 90 lat posługi Misjonarzy Saletynów w Kobylance.

5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu w 175. rocznicę objawień w La Salette i 25. rocznicę koronacji dębowieckiej Figury zaprasza na uroczystości odpustowe do Dębowca. W programie m.in.: spotkanie dla osób starszych i chorych (czwartek, 16.09. o godz. 10.30), Msza św. dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin oraz dla młodzieży (sobota, 18.09. o godz. 10.30), suma odpustowa w niedzielę, 19 września br., o godz. 11.00. Szczegółowy program odpustu oraz plakaty zostaną przesłane w przyszłym tygodniu.

6. Zostali powołani dekanalni duszpasterze młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza na rok duszpasterski 2021/22. Diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz moderatorzy diecezjalni zapraszają duszpasterzy dekanalnych na spotkania organizacyjne. Odbędą się one w następującym porządku:

– Środa, 08.09.2021 r. o godz. 19.30 w restauracji „Stary Dworzec” Zagórzany, ul. Kolejowa 1 dla dekanatów południowych diecezji.

– Czwartek, 09.09.2021 r. o godz. 19.30 w DD Tabor w Rzeszowie dla pozostałych dekanatów.

Ponadto duszpasterze młodzieży i LSO są zaproszeni na rekolekcje kapłańskie prowadzone przez biskupa Artura Ważnego w Starym Sączu w dniach 26-30.09.2021 r. Zapisy u ks. Tomasza Ryczka.

7. Tegoroczna pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w następującym porządku:

22 września br. – szkoły z powiatu gorlickiego i jasielskiego

23 września br. – szkoły z pozostałych powiatów na terenie diecezji rzeszowskiej

24 września br. – szkoły z miasta Rzeszowa

Każdego dnia rozpoczęcie programu pielgrzymki w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 10.30, a zakończenie o godz. 14.00.

8. KSM zaprasza na 57. złazisko (pieszy rajd) do Bazyliki w Gorlicach. Zapraszamy poszczególne wspólnoty parafialne do organizowania swoich małych grup lub indywidualne zapisy uczestników do grup otwartych umieszczonych na plakacie. Więcej informacji i zapisy na www.ksm.rzeszow.pl.

9. W ramach uroczystości odpustowych ku czci Matki Bożej Rzeszowskiej, w czwartek 10.09.2021 r. o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego połączona z adoracją i zawierzeniem rzeszowskiej młodzieży. Zapraszamy grupy młodzieżowe z terenu miasta i miejscowości przyległych. Bardzo prosimy księży proboszczów o przysłanie delegacji z każdej parafii.

10. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI zaprasza na rekolekcje-kursy do Domu Rekolekcyjnego TABOR w Rzeszowie. Terminy kursów w roku 2021: EMAUS 10-12 wrzesień;  NOWE ŻYCIE 01-03 październik; JAN 11-14 listopad; NOWE ŻYCIE 10-12 grudzień. Więcej informacji na stronie: sne.rzeszow.pl lub pod numerem telefonu: ks. Piotr Gnat 509 554 335.

11. Kino „Zorza” w Rzeszowie zaprasza we wrześniu i październiku na filmy: 1) „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” oraz: 2) „Fatima”. Istnieje możliwość organizacji seansów grupowych dla parafii. Informacje pod numerem telefonu: 885 100 082.

Od poniedziałku, 6 września 2021 r. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą czynne w poniedziałki także w godz. 14.00-16.00.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie