25. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 25. Niedziela Zwykła, 19.09.2021 r.

1. W niedzielę, 19 września br., Kościół w Polsce będzie obchodził 55. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej okazji prosimy o zorganizowanie zbiórki do puszek na potrzeby Katolickiego Radia VIA.

2. W czwartek, 23 września br. o godz. 19.30 w DD Tabor, w sali ks. Blachnickiego, odbędzie się spotkanie dla wszystkich księży, którzy posługują we wspólnotach Ruchu Światło-Życie w parafiach. Tematem spotkania: Przyszłość i pomysł Oazy w naszej diecezji – współpraca i relacje w Ruchu.

3. Oaza Dorosłych zaprasza na pierwsze spotkanie wspólnoty we wtorek 21 września o godz. 19.00. Rozpocznie się ono Mszą św. w DD Tabor. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu: 660052992.

4. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 października 2021 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Informacje szczegółowe znajdują się na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl.

5. Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej zaprasza osoby w wieku powyżej 50 lat do udziału w zajęciach uniwersytetu, które odbywają się w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w soboty, dwa razy w miesiącu. Inauguracja nowego roku akademickiego 2021/2022 odbędzie w sobotę, 25 września o godz. 9.00.  Szczegóły na stronach: www.utwdrz.rzeszow.plwww.instytut.rzeszow.pl.

6. Zapraszamy na rekolekcje dla kapłanów do Domu Diecezjalnego TABOR w Rzeszowie w dniach 27 – 30 października 2021. Ćwiczenia rekolekcyjne pt.: „Przypowieści Jezusa. Królestwo Boże w świecie, w Kościele, we mnie”  poprowadzi ks. Marcin Kowalski. Zapewniamy pokoje jednoosobowe oraz całodobowe wyżywienie z serwisem kawowym. Według potrzeby możemy wysłać imienne zaproszenie dla księży do szkół na warsztaty biblijne z podaniem tematów i ilością godzin, jak również potem zaświadczenie o udziale w nich. Zapisy pod nr. tel.: 533 833 399 lub e-mail: recepcja@tabor.rzeszow.pl.

7. 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie -Łagiewnikach odbędzie się w sobotę, 9 października 2021 roku. Rozpoczęcie o godz. 9.00.

8. 21. Dzień Serca w Rzeszowie odbędzie się w niedzielę, 26 września br. o godz. 15.00 na Rynku.

Sekretariat KEP ostrzega przed sfałszowanymi dokumentami dotyczącymi przygotowania do małżeństwa, które powstały z wykorzystaniem podrobionych podpisów i pieczęci Zakonu Dominikanów.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie