25. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 25. Niedziela Zwykła, 20.09.2020 r.

1. W środę, 23 września br. odbędzie się pielgrzymka przedstawicieli maturzystów z naszej diecezji na Jasną Górę. Msza św. pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego została zaplanowana na godz. 13.00. Katolickie Radio „VIA” przeprowadzi bezpośrednią transmisję tej Mszy.

2. Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowie organizuje w dniach 22-25 października 2020 r. rekolekcje dla kapłanów. Głosić je będzie ks. Marek Wasąg ze Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku. Organizatorzy zapewniają pokoje jednoosobowe, pełne wyżywienie i serwis kawowy. Możliwe będzie uzyskanie odpowiednich zaświadczeń do przedstawienia w szkołach. Za udział w rekolekcjach nie będą pobierane żadne opłaty. Będzie można złożyć darowiznę na zakończenie rekolekcji. Zapisy na rekolekcje przyjmowane są przez recepcję DD TABOR: tel. 533 833 399, e-mail: recepcja@tabor.rzeszow.pl lub bezpośrednio przez ks. Daniela Drozda, tel. 501 267 435.

3. Zainteresowanych tematyką katolickiej nauki społecznej zapraszamy do uczestnictwa w IV Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej. Odbędzie się on w trybie on-line w dniach 18-19 września br.

4. Dla miłośników klasycznej i wartościowej lektury duchowej polecamy publikacje wydawnictwa prowadzonego przez naszych diecezjan. Ofertę można znaleźć na stronie internetowej: www.najejgłowie.pl.

5. Rzeszowskie kino „Zorza” zaprasza na film pt. „Wojtyła. Śledztwo”, który w nieco inny sposób opowiada o życiu naszego papieża.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie