26. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 26. Niedziela Zwykła, 26.09.2021 r.

1. Jesienne spotkania formacyjne dla księży wyświęconych w latach 2007-2020, odbędą się według zapowiedzianego porządku. Księża wyświęceni w latach 2016-2020: 4 października 2021 r., wyświęceni w latach 2007-2011: 11 października 2021 r. oraz wyświęceni w latach 2012-2015: 18 października 2021 r. Spotkania odbędą się w Domu Diecezjalnym Tabor, rozpoczęcie o godz. 9.00.

2. 28 września 2021 roku (we wtorek) o godzinie 15.00 zachęcamy do włączenia się w międzynarodowe wydarzenie duszpasterskie „ISKRA MIŁOSIERDZIA” – czyli odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast i wsi.

3. 3 października o godz. 15.00 zapraszamy na RZESZOWSKĄ PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ, podczas której będziemy dziękować za beatyfikację Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Księży proboszczów prosimy o poinformowanie szkół noszących imię bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego o planowanym wydarzeniu. Po procesji odbędzie się u OO. Bernardynów Msza św. rozpoczynająca obchody Dnia Papieskiego w naszej diecezji. W Jaśle dziękczynna PROCESJA RÓŻAŃCOWA odbędzie się 10 października o godz. 14.30.

4. Informujemy, że Akcja Katolicka naszej diecezji wznawia peregrynację obrazu i relikwii św. Jana Pawła II po parafialnych Oddziałach Akcji Katolickiej od 4 października 2021 roku. Rozpoczyna parafia św. Antoniego w Jaśle.

5. W niedzielę, 10 października będzie obchodzony 21. DZIEŃ PAPIESKI pt. „Nie lękajcie się!”  List KEP do odczytania na Mszach św. w niedzielę, 3 października. Zbiórka papieska do puszek 10 października.

6. W poniedziałek, 11 października 2021 r. w parafii Świętego Krzyża w Rzeszowie odbędą się uroczystości związane z 10-tą rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Uroczystość będzie transmitowana przez Radio Maryja i TV Trwam.

7. Nadzwyczajnym szafarzom Komunii św. przypominamy o obowiązku odnowienia zezwolenia na pełnienie tej posługi. W tym celu prosimy o przekazanie legitymacji do kurii.

8. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego prosi, aby w niedzielę, 26 września br. przypomnieć wiernym, że 30 września br. kończy się termin spisu powszechnego i zachęcić ich do spisania się.

9. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej ogłasza nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Dokumenty należy składać do 2 października 2021 r. w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. Informacje szczegółowe znajdują się na przesłanych plakatach oraz na stronie: www.rodzina.diecezja.rzeszow.pl.

10. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych zachęca do studiów podyplomowych z zakresu ” Profilaktyka, terapia uzależnień i poradnictwo”.

11. Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki Rzeszowski Teatr Muzyczny „Olimpia” serdecznie zaprasza na spotkanie w Filharmonii w Rzeszowie 30 września 2021 r. o godz.16.30 pt. „Moniuszko nasz współczesny” oraz o godz.18.00 na operę komiczną pt. „La serva padrona” czyli „Służąca panią”.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie