28. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 28. Niedziela Zwykła, 10.10.2021 r.

1. 13 października, to Dzień Imienin Biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Czcigodnym Solenizancie w naszych modlitwach. Księża oraz pracownicy Kurii i Sądu Biskupiego, którzy zechcą osobiście złożyć życzenia Biskupowi Edwardowi, są proszeni o przybycie do Kurii w środę, 13 października br. na godz. 20.00.

2. W piątek, 15 października br., będziemy obchodzić Światowy Dzień Dziecka Utraconego. W tym dniu o godz. 17.00, na rzeszowskim cmentarzu Wilkowyja zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa za dzieci zmarłe przed narodzeniem.

3. Inauguracja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” będzie miała miejsce 10 października w Watykanie. W naszej diecezji uroczyste rozpoczęcie etapu diecezjalnego tego Synodu odbędzie się w katedrze rzeszowskiej, w niedzielę, 17 października 2021 roku. Porządek tego wydarzenia będzie następujący: godz. 16:00 – modlitwa różańcowa, godz. 16:45 – krótka informacja dotycząca Synodu,  godz. 17:00 – Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby.

4. 6 listopada br. planowana jest ogólna kongregacja kapłańska w Rzeszowie i Jaśle.

5. W terminie 15-17.10.2021 w Domu Diecezjalnym „Tabor” w Rzeszowie odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Dni Formacyjnych oraz Warsztatów dla Muzycznych KSM. Zapraszamy osoby, które ukończyły 16 rok życia.

6. 23 października 2021 r. (sobota) w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się Zjazd Diecezjalny KSM. Podczas tego wydarzenia zostanie wybrany nowy Zarząd Diecezjalny. To obowiązkowe spotkanie dla przedstawicieli oddziałów parafialnych wraz z księżmi asystentami. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie www.ksm.rzeszow.pl

7. Księża, którzy do tej pory nie odesłali sprawozdań katechetycznych proszeni są o ich przesłanie do Wydziału Katechetycznego najpóźniej do wtorku, 12.10. 2021 r. Prosimy także o przekazanie ankiet z liczenia wiernych do Wydziału Duszpasterskiego.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie