30. Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 30. Niedziela Zwykła, 24.10.2021 r.

1. W niedzielę 24 października br. będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Składka z niedzieli przeznaczona jest na cele misyjne.

2. Zapraszamy serdecznie na promocję płyt i pendrive’a z Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha 2021, która odbędzie się  w niedzielę 24 października 2021 r. W programie Msza św. i różaniec o godz. 12.30 w kościele św. Rocha w Rzeszowie – Słocina, a następnie o godz. 14.00 agapa i prezentacja płyt w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym, ul. Witolda 11a.

3. W dniach 6-7 listopada 2021 r. odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę.

4. Ks. Bogdan Janik zaprasza kapłanów do udziału w rekolekcjach, które odbędą się w Ośrodku Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas w Myczkowcach w dniach od 21 do 24 listopada br., tj. od niedzieli Chrystusa Króla do środy włącznie. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Ruszała OCD. Zgłoszenia należy kierować drogą mailową: myczkowce@myczkowce.org.pl albo telefonicznie: 13 461 83 70 lub 605 106 755.

5. Księża Saletyni zapraszają na rekolekcje kapłańskie do Dębowca. Szczegóły na stronie: http://centrum.saletyni.pl/rekolekcje/kaplanskie/.

6. Przypominamy, że udzielona przez Kurię Diecezjalną w październiku 2020 r. zgoda na organizowanie przy parafiach zbiórki do puszek na rzecz chorej dziewczynki z Ukrainy Sofii Palij traci swoją ważność w dniu 31 października 2021 r. Po tym terminie ewentualna zgoda na przeprowadzenie takiej zbiórki należy do wyłącznej decyzji proboszcza danej parafii.

7. Jesienna kongregacja kapłańska – 6 listopada 2021 r. – PROGRAM:

Rzeszów: Dom Diecezjalny TABOR

9.00 – Modlitwa na rozpoczęcie

9.10 – Słowo wprowadzające – Bp Jan Wątroba

9.15 – Wykład – ks. dr Wojciech Bartoszek – Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych

ks. Jacek Kaszycki – kapelan Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie

10.30 – Przerwa

11.00 – Komunikaty

Ks. dr Rafał Flak – wprowadzenie do XVI Synodu Biskupów

11.45 – Słowo podsumowujące – Ks. Bp. Jan Wątroba

12.00 – Modlitwa Anioł Pański

Jasło: Dom parafialny przy kościele Farnym

13.00 – Modlitwa na rozpoczęcie

13.05 – Wykład – ks. dr Wojciech Bartoszek – Krajowy Duszpasterz Apostolstwa Chorych

14.15 – Przerwa

14.45. – Komunikaty

Ks. dr Rafał Flak – wprowadzenie do XVI Synodu Biskupów

15.15 – Słowo podsumowujące – Bp Jan Wątroba

W Dzień Zaduszny, tj. we wtorek – 2 XI, Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie