II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

KOMUNIKATY KURII – 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim 03.01.2021 r.

1. Uroczystość Objawienia Pańskiego to szczególny dzień modlitwy za misje i misjonarzy. Składka z tego dnia jest przeznaczona na cele misyjne.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego przypadają kolejne rocznice biskupów: Kazimierza i Edwarda. Z tej racji w dniu 6 stycznia 2021 r. o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby będzie sprawowana w katedrze rzeszowskiej Msza w ich intencji. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Uroczystość będzie transmitowana przez katolickie radio „Via”.

3. W związku z zaostrzonymi przepisami w Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie możliwości organizowania tradycyjnych „Orszaków Trzech Króli”.

4. W związku z tym, że tradycyjne kolędowanie misyjne dzieci po domach nie będzie możliwe w tym roku zachęcamy do wsparcia potrzebujących dzieci poprzez zbiórkę internetową:  https://www.katolikwspiera.pl/pomoz-masajskim-dzieciom.html.

5. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza informuje, że w czasie ferii nie odbędą się kursy animatorskie i lektorskie. Jednocześnie zapraszamy w czasie ferii do wzięcia udziału w konkursach: biblijnym, liturgicznym oraz Mistrzostwach LSO w FIFA21. Więcej informacji www.lso.rzeszow.pl.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie