II Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 2. Niedziela Zwykła, 16.01.2022 r.

1. 19 stycznia br. przypada liturgiczna uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona naszej diecezji. Z tej racji o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej, pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego, zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich diecezjan. Po zakończeniu Mszy św. odbędzie się spotkanie Kapituły Katedralnej z biskupem ordynariuszem. Kanonicy kapitulni proszeni są o przybycie na uroczystość w stroju chórowym.

2. Trzecia niedziela zwykła, przypadająca w dniu 23 stycznia br., jest obchodzona w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego.

3. Duchownym oraz wiernym z Rzeszowa i okolic przypominamy, że cmentarz znajdujący się na osiedlu Słocina jest rzeszowskim cmentarzem komunalnym, który jednak nie posiada własnej kaplicy cmentarnej. Dlatego obrzędy pogrzebu wiernych chowanych na tym cmentarzu powinny odbywać się w następującym porządku: Msza św. pogrzebowa celebrowana w parafii zmarłego lub w kaplicy cmentarnej na cmentarzu Wilkowyja, a następnie pochówek na cmentarzu przy ul. Słocińskiej. Kościół parafii św. Rocha w Rzeszowie nie jest kościołem pogrzebowym!

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

Udostępnij