II Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 2. Niedziela Zwykła, 15.01.2023 r.

1. W dniach 18 – 25 stycznia br. przeżywać będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Z tej racji w kościele Świętego Krzyża w Rzeszowie, w poniedziałek, 23 stycznia 2023 r. zostanie odprawiona Msza św. o jedność chrześcijan. Zapraszamy do uczestnictwa. W parafiach prosimy o wykorzystanie przesłanych materiałów liturgicznych i duszpasterskich przeznaczonych na ten Tydzień.

2. Dom Diecezjalny TABOR w Rzeszowie zaprasza na katechezy przedmałżeńskie w formie rekolekcyjnej w dniach 20-22 stycznia 2023 r. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły i zapisy poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej www.tabor.rzeszow.pl.

3. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej, w celu ujednolicenia przygotowania bezpośredniego do małżeństwa w diecezji, przygotowało podręcznik z opracowanymi katechezami przedślubnymi. Podręcznik ten został przekazany każdej parafii do wykorzystania przez Duszpasterzy. Koszt przygotowanych materiałów wynosi 50 zł. Bardzo prosimy, aby wpłaty przesyłać na konto Duszpasterstwa Rodzin z dopiskiem “Darowizna na cele statutowe”. Nr konta: 42 2530 0008 2051 1075 4364 0001.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie