III Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY KURII – III Niedziela Adwentu, 11.12.2022 r.

1. We wtorek, 13 grudnia 2022 r. przypada 41. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Z tej racji w Rzeszowie w dniu 12 grudnia 2022 r. odbędzie się V Kongres Osób Represjonowanych, Działaczy „Solidarności” i Kombatantów. Na rozpoczęcie Kongresu w poniedziałek o godz. 11.30 w kościele Farnym w Rzeszowie zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. Natomiast w Jaśle Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w dniu 13 grudnia (wtorek) o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława BM.

2. W środę, 14 grudnia 2022 r., w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się prezentacja książki pt. „Przyroda procesem ewolucji i informacji” autorstwa ks. prof. dr hab. Stanisława Zięby z KUL-u. Prezentacja będzie połączona z wykładem i dyskusją panelową. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

3. Duszpasterstwo Służby Liturgicznej zaprasza na Ferie z LSO. Podczas ferii woj. Podkarpackiego w domu rekolekcyjnym w Kotani odbędą się kursy: animatorski (15-21.01.2023 r.) i lektorski (22-28.01.2023 r.). W dniach 30 stycznia – 2 lutego w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach odbędzie się kurs animatorski dla lektorów z woj. Małopolskiego. Zapisy przez system LSO -> https://lso.rzeszow.pl/lso-db. Więcej informacji tel. 729-982-234 (ks. Michał Piętka – prosimy dzwonić po godz. 15:00) lub www.lso.rzeszow.pl.

4. Zapraszamy siostry zakonne na spotkanie formacyjne w najbliższy poniedziałek 11 grudnia 2022 r. u OO. Bernardynów w Rzeszowie. Spotkanie rozpocznie Eucharystia o godz. 9:00 sprawowana przez bpa Jana Wątrobę. Temat spotkania: „Wierzę w Kościół – wspólnotę ochrzczonych, wierzę Kościołowi, wierzę z Kościołem”.

5. Zapraszamy serdecznie na pokaz specjalny filmu pt. „Prorok” o Prymasie Tysiąclecia i spotkanie z reżyserem filmu Michałem Kondratem w piątek, 16 grudnia 2022 r. o godz.19.00 w kinie Zorza w Rzeszowie.

6. Prosimy księży, którzy jeszcze tego nie uczynili, aby do końca roku kalendarzowego 2022 przesłać do kurii diecezjalnej zaświadczenia o przeżytych rekolekcjach kapłańskich.

7. Katolicka grupa odnowy w Duchu Świętym „Miriam”, zaprasza na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie duszy, ciała i psychiki w dniu 14 grudnia o godz. 18.00 w DD Tabor. W planie: konferencja, Msza Święta i modlitwy.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie