IV Niedziela Adwentu

KOMUNIKATY KURII – IV Niedziela Adwentu, 19.12.2021 r.

1. Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do Kurii Diecezjalnej na krótkie spotkanie przedświąteczne połączone ze składaniem życzeń. Siostry zakonne zapraszamy na środę, 22 grudnia br., na godz.12.00. natomiast duszpasterzy z Rzeszowa i okolic zapraszamy na czwartek, 23 grudnia br., na godz. 20.00.

2. Msza św. w intencji Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby z okazji Imienin zostanie odprawiona w dniu 27.12.2021 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w katedrze rzeszowskiej. Zapraszamy do uczestnictwa.

3. W odniesieniu do obecnej sytuacji pandemicznej i zbliżającej się akcji „Kolędników Misyjnych” zaleca się, aby zorganizować ją w formie stacjonarnej poprzez prezentację krótkiego programu przez grupy kolędników po Mszach św. w jedną z niedziel czy uroczystości w okresie Bożego Narodzenia.

4. Europejskie Spotkanie Młodzieży nie może odbyć się w planowanym terminie w Turynie, dlatego w mniejszym wymiarze, z błogosławieństwem i w jedności ze wspólnotą Taize, w dniach 28 grudnia 2021 po 1 stycznia 2022 odbędzie się we Lwowie. Zaprasza Rzymskokatolicka Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie (adres kościoła: Sokilniki, ul. Stryjska 6, ks. Grzegorz Draus, +380975170642, draus@ukr.net). Nie ma ścisłych ograniczeń wiekowych. Program taki, jaki był przewidziany na spotkanie w Turynie. Zapraszamy! Koszt 100 zł.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie