IV Niedziela Wielkiego Postu

KOMUNIKATY KURII – 4. Niedziela Wielkiego Postu, 14.03.2021 r.

1. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje do osób, które są ozdrowieńcami o zgłaszanie się do stacji krwiodawstwa w celu oddania osocza, które bardzo pomaga osobom zakażonym.

2. W ramach obchodów Roku św. Józefa Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało nabożeństwo dla młodzieży. Prosimy, aby w miarę możliwości, zorganizować je w każdej parafii w wigilię liturgicznej uroczystości św. Józefa (18.03.2021 r. o godz. 19.00) lub w innym terminie. Ideą jest zgromadzenie w bezpiecznej formie młodzieży na modlitwie oraz budowanie jedności w rozproszeniu.

3. Na stronie diecezjalnej, platformie Facebook: diecezji rzeszowskiej i duszpasterstwa młodzieży – zButa oraz w TVP3 Rzeszów codziennie od 10 do 17 marca o godz. 19.55 emitowane są rekolekcje o świętym Józefie. Zapraszamy do uczestniczenia.

4. Sekretariat Komisji Duchowieństwa Konferencji Episkopatu Polski w dniach 26-29 kwietnia 2021 r. organizuje na Jasnej Górze sesję rekolekcyjno-formacyjną dla ojców duchownych diecezjalnych i dekanalnych, rekolekcjonistów, spowiedników oraz wszystkich duszpasterzy. Temat zasadniczy sesji: Eucharystia tajemnicą celebrowaną. Zapisy na adres e-mail: wojtas@gniezno.opoka.org.pl  lub telefonicznie pod numerem: 608 801 208. Zapraszamy księży do skorzystania z tej propozycji.

5. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI zaprasza na rekolekcje-kursy do Domu Rekolekcyjnego TABOR w Rzeszowie. Terminy kursów: EMAUS: 19-21 marzec; KAMCH 23-25 kwiecień; NOWE ŻYCIE 14-16 maj. Więcej informacji na stronie: sne.rzeszow.pl lub pod numerem telefonu: ks. Piotr Gnat 509 554 335.

6. W parafii św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie (OO. Pijarzy) w dniach od 22 do 24 marca br. odbędą się IX Męskie Rekolekcje, natomiast w piątek, 26 marca br. na godz. 19.00 zapraszamy na Męską Drogę Krzyżową, która będzie prowadzić do Borku Starego.

7. W parafii św. Józefa w Rzeszowie-Zwięczycy grupa mężczyzn św. Józefa organizuje spotkanie ze znanym rekolekcjonistą o. dr Ksawerym Knotzem OFMCap. Spotkanie odbędzie się 16 marca o godzinie 20.00 i będzie transmitowane w Internecie. Będzie możliwość oglądania transmisji na żywo pod linkiem: https://youtu.be/5XTl_MjUq44.

8. 25 marca 2021 r. (czwartek) o godz. 17.00 na cmentarzu Wilkowyja w Rzeszowie będzie celebrowana Msza św. pogrzebowa za dusze dzieci utraconych. Natomiast w Niedzielę Palmową w kościele św. Józefa w Rzeszowie Staromieściu, odbędzie się wieczór modlitwy za i dla rodziców dzieci utraconych.

9. Rzeszowskie kino „Zorza” zaprasza od 19 marca br. na film pt. „Dobry łotr”.

10. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej prosi o możliwość przekazania 1% na rzecz młodzieży z KSM. Ta forma pomocy nic nas nie kosztuje, a może pomóc w organizacji wielu inicjatyw młodzieżowych i profilaktycznych.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie