Niedziela Miłosierdzia Bożego

KOMUNIKATY KURII – Niedziela Miłosierdzia Bożego, 24.04.2022 r.

1. W poniedziałek, 25 kwietnia o godz. 10.00, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, odbędzie się spotkanie księży dziekanów i wicedziekanów z biskupem ordynariuszem.

2. Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. W tę niedzielę z inicjatywy Caritas Polska w całej Polsce jest obchodzony Dzień Dobra. Towarzyszy m u hasło „Miejsca, które są domem” – w nawiązaniu do prowadzonych przez Caritas placówek dla chorych, niepełnosprawnych, dzieci i seniorów, a także ośrodków, w których przebywają uchodźcy z Ukrainy. Dzień Dobra – jest okazją do wspólnego świętowania oraz wyrażenia wdzięczności wolontariuszom zaangażowanym w dzieła Caritas. W wielu miejscach będą z tej okazji organizowane okolicznościowe spotkania i wydarzenia. Zachęcamy przede wszystkim do zorganizowania w parafiach spotkania z członkami Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas oraz włączenia ich w liturgię Mszy św., a także do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

3. W niedzielę, 1 maja 2022 r. zostanie ustanowione Diecezjalne Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie Staromieściu. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości. Rozpoczęcie o godz. 12.30.

4. Przypominamy, że w maju odbędą się spotkania formacyjne dla księży. Dla wyświęconych w latach 2016-2020 – 9 maja; dla wyświęconych w latach 2007-2011 – 16 maja; dla wyświęconych w latach 2012-2015 – 23 maja. Miejscem spotkania jest Dom Diecezjalny Tabor, rozpoczęcie o godz. 9.00. Na zakończenie spotkania o godzinie 15.00, przewidziana jest Eucharystia pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby, dlatego tak proszę zaplanować czas i obowiązki duszpasterskie, aby móc ją koncelebrować. Zapraszamy do uczestnictwa.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób Uzależnionych wraz z Kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu zapraszają pielgrzymki parafialne oraz pielgrzymów indywidualnych na modlitwę o trzeźwość w naszych rodzinach. Pielgrzymka KWC odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia 2022 r. W programie: godz. 10.30 – Droga Krzyżowa, świadectwa, godz.12.00 – Eucharystia.

6. 45. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w formie tradycyjnej. Zapisy do poszczególnych grup rozpoczną się 1 czerwca br. Jedna z grup będzie grupa sztafetową, co umożliwi pielgrzymowanie przez jeden dowolnie wybrany dzień.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie