Niedziela Miłosierdzia Bożego

KOMUNIKATY KURII –  Niedziela Miłosierdzia Bożego, 16.04.2023 r.

1. Przypominam, że spotkanie Księży Dziekanów i Wicedziekanów odbędzie się w poniedziałek, 17 kwietnia 2023 r. o godz. 10.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie.

2. Księży Proboszczów prosimy o przesyłanie opinii o księżach wikariuszach do dnia 5 maja 2023 r.

3. Ksiądz Rektor WSD w Rzeszowie zaprasza na wieczory z teologią J. Ratzingera/Benedykta XVI. Spotkania odbędą się 20 kwietnia i 11 maja 2023 r.

4. W niedzielę, 30 kwietnia 2023 r. w Sanktuarium Świętego Józefa w Rzeszowie odbędzie się Rejonowe Spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych. W programie m.in. koncert biskupa Antoniego Długosza i różaniec z Madzią Buczek. Rozpoczęcie o godz. 12:00. Zapraszamy wszystkie dzieci.

5. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas. Z tej okazji warto zorganizować Msze św., nabożeństwo z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz inne spotkania z udziałem członków Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas. Składkę z Niedzieli Miłosierdzia należy przesłać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej. W Niedzielę Miłosierdzia jest również praktykowane przynoszenie do kościołów skarbonek wielkopostnych.

6. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na „Warsztaty dla mam”. Odbędą się one w sobotę, 29 kwietnia 2023 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie w godz. 9.00 – 14.00. Informacje i zapisy: tel. 793 337 227.

7. Kończą się prace nad kolejnym tomem albumu o kościołach naszej diecezji i wkrótce pracownicy Wydawnictwa Ikona przystąpią do kompletowania materiałów do ostatniej już części. Obejmie ona parafie z dekanatów Rzeszów – Katedra, Rzeszów – Fara, Rzeszów – Północ, Rzeszów – Południe, Rzeszów – Wschód i Rzeszów – Zachód. W najbliższych tygodniach Pani Małgorzata Krzyżanowska-Witkowska, pan Łukasz Wyszomirski lub inni pracownicy wydawnictwa legitymujący się odpowiednim pismem skontaktują się z Księżmi Proboszczami parafii tych dekanatów celem omówienia terminu i szczegółów pracy. Bardzo prosimy Księży Proboszczów o życzliwą współpracę z pracownikami wydawnictwa, udostępnienie potrzebnych informacji i materiałów oraz kościoła do sfotografowania, a także zatwierdzenie tekstów oraz zamówienie odpowiedniej ilości egzemplarzy książek (według uznania księdza proboszcza). Wszystkie szczegóły prosimy uzgadniać z pracownikami wydawnictwa.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie