Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 21.11.2021 r.

1. Wszystkich kapłanów zapraszamy do uczestnictwa w adwentowym dniu skupienia, według następującego porządku: sobota 27.11.2021 – godz. 10.00 – sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim, godz. 14.00 – Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu; poniedziałek 29.11.2021 – godz. 15.00 – Dom Diecezjalny Tabor, godz. 19.00 – Dom Diecezjalny Tabor.

2. 4 grudnia br. (sobota), o godz. 10.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie, pod przewodnictwem biskupa ordynariusza odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej Diecezji Rzeszowskiej obecnej kadencji (lata 2018-2021).

3. Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie na Mszę św. 28 listopada 2021 r. na godz. 10.30. W tym dniu będziemy przeżywać tzw.: „niedzielę formacyjną dla pracowników służby zdrowia”. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji zmarłych pracowników służby zdrowia oraz byłych pacjentów. Księży kapelanów, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych podobnej formy modlitwy za zmarłych.

4. Zachęcamy wiernych do odprawienia nowenny do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny. Rozpoczęcie w poniedziałek, 22 listopada br.

5. Duszpasterstwo młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wyjazd do Turynu na europejskie spotkanie młodych w duchu TAIZE, które odbywać się będzie w dniach od 27.12.2021 do 02.01.2022. Możliwość zapisów na ten wyjazd jest tylko do poniedziałku, 22 listopada br.

6. Na stronie www.mfkip.pl trwają zapisy do XXVIII edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie