Uroczystość Chrystusa Króla

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Chrystusa Króla 22.11.2020 r.

Ze względu na stan epidemii, w tym roku nie odbędą się żadne centralne obchody święta Akcji Katolickiej. Prosimy o modlitwę w intencji Akcji Katolickiej w parafiach.

Przyrzeczenia nowych członków KSM będą przyjmowane w wigilię Uroczystości Chrystusa Króla, czyli w sobotę, 21 listopada br. w następującym porządku:

1. W parafii pw. Chrystusa Króla w Niedźwiadzie o godz. 18.00 dla kandydatów z okręgów: kolbuszowskiego, ropczycko-sędziszowskiego.
  2. W parafii pw. Świętej Trójcy w Czudcu o godz. 18.00 dla kandydatów z okręgów: czudecko-strzyżowskiego i rzeszowskiego.
  3. W parafii pw. Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy o godz. 15.00 dla kandydatów z okręgów: bieckiego, gorlickiego, jasielskiego i żmigrodzkiego.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia zapraszamy jedynie najbliższą rodzinę kandydatów, kapłanów oraz maksymalnie 2 przedstawicieli Oddziałów Parafialnych z poszczególnych okręgów. Wszystkich członków KSM zachęcamy do czynnego uczestnictwa w Uroczystości Chrystusa Króla w swoich kościołach parafialnych. Można włączyć się w liturgię przez czytanie czytań mszalnych, odśpiewanie hymnu KSM i odmówienie modlitwy.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie