Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

KOMUNIKATY KURII – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 12.06.2022 r.

1. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Msza św. i procesja eucharystyczna pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby odbędzie się w Rzeszowie o godz. 9.00, natomiast w Jaśle pod przewodnictwem biskupa Edwarda Białogłowskiego o godz. 10.00.

2. Zapraszamy na XX Koncert Jednego Serca Jednego Ducha, który odbędzie się w Uroczystość Bożego Ciała, 16 czerwca 2022 r. o godz. 19.00 w Parku Sybiraków na os. Baranówka w Rzeszowie.  Wstęp wolny. Koncert będzie też transmitowany w TV Trwam i przez internet.

3. W sobotę 18 czerwca 2022 r. w Katedrze Rzeszowskiej przeżywać będziemy coroczny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu chcemy Bogu dziękować za 50. lat kapłaństwa JE bpa Edwarda Białogłowskiego, jak również ks. infułata Wiesława Szurka oraz ks. kanonika Czesława Szewczyka. Rozpoczęcie spotkania o godz. 9.30. Najpierw wysłuchamy konferencji ks. Andrzeja Skiby z Sanoka, później zatrzymamy się na adoracji Najświętszego Sakramentu, w tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. O godzinie 11.00 będziemy celebrować uroczystą Eucharystię jubileuszową. Po jej zakończeniu księża dziekani oraz wicedziekani oraz zaproszeni goście będą mieli okazję złożyć życzenia jubilatom w Sali Papieskiej. Wszystkich kapłanów zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

4. W niedzielę 19 czerwca odbędzie się w Rzeszowie Dzień Świętości Małżeństw i Rodzin. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jadwigi Królowej o godz. 14.00. Następnie odbędzie się uroczysty przemarsz ulicami miasta do Parku Papieskiego, gdzie o godz. 16.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, który zakończy się adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 19:30.

5. W poniedziałek, 20 czerwca br. zostaną ogłoszone zmiany personalne w Diecezji Rzeszowskiej.

6. Przypominamy o możliwości przeżycia rekolekcji kapłańskich w WSD w Rzeszowie w terminie 26-29 czerwca 2022 r., rozpoczęcie w niedzielę – o godzinie 18.00, zakończenie w środę obiadem. Rekolekcje w ciszy prowadzi ks. Andrzej Muszala. Koszt 400 złotych. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

7. Zapraszamy Siostry Zakonne na spotkanie formacyjne (ostatnie przed wakacjami) w poniedziałek, 13 czerwca br. o godz. 9.00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie.  Temat spotkania: “Posłane, by żyć duchem wdzięczności czerpanym z Eucharystii”.

8. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielrzymka.rzeszow.pl. Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.

9. W niedzielę, 12.06.2022 r. zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego bł. Karoliny w Rzeszowie. Zebrane środki należy przesłać na konto kurii z opisem w tytule przelewu „Remont Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie”.

10. Połowa składki z trzeciej niedzieli czerwca (19.06.) jest przeznaczona na pomoc ubogim Kościołom. Zebraną kwotę należy wpłacić na konto kurialne lub bezpośrednio w kasie Kurii.

11. Uniwersytet Rzeszowski zaprasza do studiowania na kierunku „Nauki o rodzinie”. Po pierwszym stopniu zdobywa się tytuł licencjata.

12. Komenda Miejska Policji w Rzeszowie będzie prowadzić akcję profilaktyczną w związku ze wzrostem liczby przestępstw popełnianych drogą elektroniczną. Policjanci dostarczą do parafii materiały informacyjne.

20. Księżom proboszczom i wszystkim zarządzającym budynkami kościelnymi przypominam o obowiązku złożenia deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw do końca czerwca br. w urzędzie gminy lub przez internet.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie