Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

KOMUNIKATY KURII – Zesłanie Ducha Świętego, 23.05.2021 r.

1. Księży proboszczów zachęcamy, aby w porozumieniu z władzami i przy zachowaniu zasad sanitarnych zorganizować w swoich parafiach procesję Bożego Ciała ulicami miast i wsi. Informujemy również, że w Rzeszowie odbędzie się centralna procesja Bożego Ciała z udziałem biskupa Jana Wątroby.

2. Zapraszamy księży do uczestnictwa w rekolekcjach kapłańskich w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie. Rekolekcje rozpoczną się 27 czerwca br. o godzinie 18.00, zakończą się 30 czerwca o godzinie 13.00. Poprowadzi bp Jacek Kiciński z Wrocławia. Z powodu, że będą przeprowadzone w reżimie sanitarnym (wyłącznie pojedyncze pokoje), liczba miejsc ograniczona. Koszt: 370 złotych. Zapisy pod numerem telefonu: 17 871 24 00.

3. Ruch Apostolstwa Młodzieży Diecezji Rzeszowskiej organizuje wakacyjne turnusy dla młodzieży w Majdanie Sopockim i Kotani. Więcej informacji i zapisy na stronie www.ramrzeszow.pl.

4. 29 maja br. młodzież zrzeszona przy Fundacji „Troska” wraz z parafią św. Stanisława w Dobrzechowie organizuje ewangelizacyjną majówkę w Kozłówku przy domu rekolekcyjnym TROSKA. Rozpoczęcie o godz. 18.00. Podczas wydarzenia katechezę wygłosi ks. Piotr Gnat. Wydarzenie związane jest z 10-leciem powstania fundacji i odbywać się będzie na zewnątrz na scenie przy zachowaniu przepisów sanitarnych. Zapraszamy młodzież i dorosłych.

5. Liceum Sióstr Pijarek, które mieści się w Rzeszowie przy ul. Sanockiej 70 zaprasza ósmoklasistów na dni otwarte. Odbędą się one w dniach od 31 maja do 2 czerwca br. Więcej informacji na stronie internetowej szkoły www.psp.rzeszow.pijarki.pl.

6. Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie ogłasza nabór na jednolite studia magisterskie na kierunku „Prawo” od 1 października 2021 r. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej uczelni www.swws.edu.pl.

W dniu 24 maja 2021 r. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą nieczynne.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie