V Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 5. Niedziela Zwykła, 07.02.2021 r.

1. W poniedziałek, 8 lutego br., o godz. 10.00 w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie odbędzie się Kongregacja Księży Dziekanów. Tematem spotkania będą sprawy duszpasterskie w związku z ogłoszonym Rokiem św. Józefa oraz Rokiem Rodziny Amoris Laetitia, a także sprawy ekonomiczne diecezji.

2. W czwartek, 11 lutego br., w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy 29. Światowy Dzień Chorego. Papież Franciszek hasłem tego dnia uczynił słowa: „Jeden jest wasz Nauczyciel a wy wszyscy braćmi jesteście (Mt 23, 8). Relacja zaufania u podstaw opieki nad chorymi”. W tym roku ze względu na stan epidemii nie będzie tradycyjnych odwiedzin osób chorych w szpitalach i domach opieki. Punktem centralnym obchodów tego dnia będzie Msza św. w intencji ludzi chorych, ich opiekunów oraz całego personelu medycznego, która zostanie odprawiona w rzeszowskiej Bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył biskup Jan Wątroba. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Katolickie Radio „Via” oraz Radio Rzeszów.

3. Duszpasterstwo Młodzieży naszej diecezji przygotowuje na czas Wielkiego Postu serię katechez dla dzieci i młodzieży w formie filmowej, które będzie można wykorzystać podczas nauki lub rekolekcji parafialnych. Dla poszczególnych przedziałów wiekowych (klasy: 1-4; 5-8; szkoły średnie) będzie po 3 katechezy. Przygotowywane są również materiały i schemat „wielkopostnego czuwania modlitewnego” do przeprowadzenia w kościołach parafialnych. Wszystkie materiały zostaną rozesłane 15 lutego br.

4. Biskup Jan Wątroba mianował ks. dr Jana Kuliga ojcem duchownym Diecezji Rzeszowskiej. Zastąpił on ks. Artura Progorowicza, któremu serdecznie dziękujemy za dotychczasową ofiarną posługę dla kapłanów.

5. W tym roku nie odbędą się tradycyjne wielkopostne dni skupienia dla kapłanów.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie