VI Niedziela Wielkanocna

KOMUNIKATY KURII –  6. Niedziela Wielkanocna, 14.05.2023 r.

1. Przypominamy, że w maju odbędą się kapłańskie spotkania formacyjne. Dla księży wyświęconych w latach 2013-2021 w dniu 15 maja br., dla księży wyświęconych w latach 2008-2012 – 22 maja br. Spotkania będą miały miejsce w DD „Tabor” w Rzeszowie, w godzinach 9.00-16.00.

2. Coroczny dzień modlitw o uświęcenie kapłanów będzie miał miejsce w sobotę, 17 czerwca 2023 r. W tym roku przyjmie on formę pielgrzymki do Kalwarii Pacławskiej. Rozpoczęcie spotkania o godz. 10.00, zakończenie około godz. 14.00.

3. W sobotę, 20 maja 2023 r. o godz. 10.00 w kościele parafialnym Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie święcenia diakonatu przyjmie trzech alumnów z piątego roku WSD w Rzeszowie. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

4. Parafia Świętego Krzyża w Rzeszowie zaprasza do kościoła przy ul. 3-go Maja na noc adoracji i modlitwy w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli, Patrona Polski. Rozpoczęcie czuwania modlitewnego w poniedziałek, 15 maja br. o godz. 21.00 a zakończenie we wtorek, 16 maja br. celebracją Eucharystii o godz. 6.30.

5. Serdecznie zapraszamy na konferencję pt. „Ducha nie gaście”, która odbędzie się 18 maja 2023 r. w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie o godz. 17.00. W programie wystąpienia na temat aktualności nauczania papieskiego, wizyty św. Jana Pawła II w Rzeszowie i panoramy wybitnych postaci Podkarpacia. Zgłoszenia na adres mailowy: stowarzyszenie@lumenetspes.com lub telefonicznie do Instytutu do dnia 16 maja 2023 r. Wraz z konferencją odbędzie się promocja książki pt. „Ducha nie gaście” zawierającej artykuły na temat nauczania św. Jana Pawła II, wizyty w Rzeszowie i dzieł nawiązujących do spuścizny Papieża-Polaka.

6. Duszpasterstwo Strażaków Diecezji Rzeszowskiej zaprasza w niedzielę, 28 maja 2023 r. na VI Diecezjalną Pielgrzymkę Strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Msza św. pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby zostanie odprawiona o godz. 15.00. Po Mszy św. „majówka” strażaków.

7. Przypominamy o planowanym na sobotę, 3 czerwca 2023 r. spotkaniu Dzieci Pierwszokomunijnych w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu. W planie oprócz Mszy św., również katecheza, przedstawienie/animacje na wesoło. Zgłoszenia i informacje pod numerem: 602 424 410.

8. W dniach 1 – 2 lipca 2023 r. odbędzie się 86. Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Już teraz prosimy o poinformowanie nauczycieli i wychowawców o tym wydarzeniu oraz zachęcenie ich do udziału w pielgrzymce.

9. W sobotę, 20 maja, przypada 23. rocznica sakry biskupiej naszego Biskupa Ordynariusza. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie