VI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 6. Niedziela Zwykła, 12.02.2023 r.

1. W związku z kataklizmem trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki prosi o modlitwę w intencji poszkodowanych i ofiar w najbliższą niedzielę. Zaleca się dołączenie odpowiedniego wezwania w „Modlitwie wiernych” podczas każdej Mszy św.

2. Na prośbę Przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego, we wszystkich parafiach w Polsce, w najbliższą niedzielę, 12 lutego 2023 r., należy przeprowadzić zbiórkę do puszek, jako pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Proszę o przeprowadzenie zbiórki, a zebrane środki należy przekazać na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

3. Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza zwycięzców rozgrywek dekanalnych na XXVII Mistrzostwa LSO w piłce nożnej o Puchar Biskupa Jana Wątroby. Zawody odbędą się 18 lutego kat. Lektor Młodszy, 25 lutego kat. Ministrant, 4 marca kat. Lektor Starszy. Zgłoszenia zwycięskich drużyn do 16 lutego  u ks. Dominika Leniarta 697-333-539 lub mailowo: rzeszowlso@gmail.com. Więcej informacji na plakacie i na stronie www.lso.rzeszow.pl.

4. Wielkopostny Dzień Skupienia dla Organistów Diecezji Rzeszowskiej odbędzie się 25.02.2023 r. w budynku Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, ul. Witolda 11A. Początek godz. 8.30 zakończenie o godz.13.00. Warsztaty praktyczne na temat: „Fughetta jako preludium do śpiewu ludu” poprowadzi mgr szt. Kamil Frąś, organista Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

5. DD Tabor w Rzeszowie zaprasza na warsztaty muzyczno-liturgiczne dedukowane pieśniom wielkopostnym i wielkanocnym w dniach 3-5 marca 2023 r. Zapraszamy do udziału chóry i schole parafialne, jak również indywidualnych solistów.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie