XIII Niedziela Zwykła

L. dz. 859/2024                                                                                                    Rzeszów, 27.06.2024 r.

KOMUNIKATY KURII – 13. Niedziela zwykła, 30.06.2024 r.

W sobotę 6 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odbędzie się pielgrzymka pokutna za grzechy przeciwko życiu ludzkiemu. Rozpoczęcie o godz. 10:00. Msza św. o godz. 11:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania i modlitwy.

Opiekun kościoła w Hucie Polańskiej zaprasza na uroczystość odpustową ku czci św. Jana z Dukli w Hucie Polańskiej w niedzielę, 7 lipca 2024 r. Uroczystej Mszy św. o godz. 14.00 przewodniczył będzie biskup Kazimierz Górny.

Diecezjalne Duszpasterstwo Trzeźwości i Osób uzależnionych przypomina, że w trosce o wychowanie  dzieci i młodzieży festyny parafialne powinny mieć charakter bezalkoholowy. Bardzo prosimy aby względy ekonomiczne ze sprzedaży alkoholu i reklamowe browarów nie stawały nad moralną odpowiedzialnością za naszych  parafian.

Przypominamy również, że  Wesela Bezalkoholowe są uhonorowane specjalnym błogosławieństwem Księdza Biskupa na tę uroczystość. Prosimy o podanie tej informacji do wiadomości wiernych.

W okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 31 sierpnia) kuria diecezjalna i sąd biskupi nie będą czynne w poniedziałki od godz. 14 do 16.

Ks. Piotr Steczkowski

Kanclerz Kurii