XXIII Niedziela Zwykła

L. dz. 1151/2022                                                                                                   Rzeszów, 01.09.2022 r.

KOMUNIKATY KURII – 23. Niedziela Zwykła, 04.09.2022 r.

1. Parafie, w których nastąpiła zmiana w danych teleadresowych oraz indywidualnych księży, którzy dokonywali takich zmian, prosimy o przesłanie aktualnych danych na adres mailowy kurii: kuria@diecezja.rzeszow.pl w terminie do 9 września br. Pozyskane informacje posłużą do opracowania nowego schematyzmu i aktualizacji strony diecezjalnej. Równocześnie informujemy, że nadal będą przesyłane komunikaty kurialne na adresy mailowe oraz zamieszczane na portalu diecezjalnym. W przypadku problemów z logowaniem na konta parafialne, prosimy o kontakt z kancelarią kurii.
  2. Od dn. 5 września 2022 r. Kuria Diecezjalna i Sąd Biskupi będą czynne w poniedziałki także w godzinach popołudniowych od 14 do 16.
  3. Konferencja Episkopatu Polski wystosowała list pasterski z okazji XII Tygodnia Wychowania. Jest on przeznaczony do wykorzystania duszpasterskiego.
  4. W ramach Uroczystości Odpustowych ku czci Pani Rzeszowskiej, zapraszamy grupy młodzieżowe z terenu miasta Rzeszowa i miejscowości przyległych, w czwartek 9 września 2022 r. o godz. 18.00 na Mszę św. połączoną z adoracją i zawierzeniem Matce Bożej rzeszowskiej młodzieży. Uroczystościom będzie przewodniczył JE Bp Edward Białogłowski. Bardzo prosimy Ks. Proboszczów o przysłanie delegacji z każdej parafii.
  5. KSM zaprasza na 59. złazisko (pieszy rajd) do Kołaczyc w dniach od 9 do 11 września br. Zapraszamy poszczególne wspólnoty parafialne do organizowania swoich małych grup. Indywidualni uczestnicy mogą zapisać się do grup otwartych. Więcej informacji i zapisy na www.ksm.rzeszow.pl.
  6. Misjonarze Saletyni zapraszają do sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance na uroczystości odpustowe, które odbędą się w dniach od 9 do 11 września 2022 r. Suma odpustowa w niedzielę 11 września o godz. 11.00.
  7. Spotkanie formacyjne dla księży proboszczów i administratorów parafii (diecezjalnych i zakonnych) odbędzie się w poniedziałek 19 września 2022 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie (ul. Witolda 11 a). Rozpoczęcie o godzinie 10.00. Zakończenie ciepłym posiłkiem około 12.15. Zapraszamy wszystkich księży proboszczów i administratorów. O godzinie 13.00 spotkanie diecezjalnych i dekanalnych wizytatorów ds. katechezy.
  8. Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach: 21.09.2022 – (środa) powiaty gorlicki i jasielski; 22.09.2022 – (czwartek) pozostałe powiaty; 23.09.2022 – (piątek) miasto Rzeszów. Każdego dnia rozpoczęcie w Bazylice Jasnogórskiej o godz.10.30. Zakończenie o 14.00.

Ks. Paweł Matuszewski, Notariusz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie