XXVI Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 26. Niedziela Zwykła, 01.10.2023 r.

1. Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje o modlitwę w intencji synodu podczas nabożeństw różańcowych oraz w godzinie Apelu Jasnogórskiego.

2. Tegoroczny DZIEŃ PAPIESKI pt. „Cywilizacja życia” będzie obchodzony w niedzielę 15 X 2023. W niedzielę 8 X należy odczytać LIST PASTERSKI KEP zapowiadający Obchody Dnia Papieskiego 2023.

3. W dniu 16 października 2023 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 w Domu Diecezjalnym Tabor w Rzeszowie odbędzie się coroczne spotkanie dekanalnych ojców duchownych. Gościem spotkania będzie ks. Marek Wasąg ze Wspólnoty Miłości Miłosiernej w Polańczyku. Zapraszamy do udziału wszystkich księży, którzy pełnią tę posługę. Bardzo proszę, aby do tego czasu wybrać na dokończenie kadencji ojców duchownych w tych dekanatach, gdzie ich aktualnie nie ma.

4. W dniach 9-16 października 2023 r. w wybranych parafiach rzeszowskich odbędzie się „Jerycho Różańcowe” w intencji Ojczyzny oraz jako dziękczynienie za pontyfikat św. Jana Pawła II w 45. rocznicę wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. Rozpoczęcie „Jerycha Różańcowego” nastąpi w poniedziałek, 9 października br. w sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu.

5. Instytut Teologiczno-Pastoralny im. św. Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie przyjmuje zapisy wszystkich osób chętnych na kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Kurs odbędzie się w dniach 17-20 października 2023 roku. Szczegóły znajdują się w załączniku. Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie, tel. 17/ 871-24-03 lub mailowo: instyjsp@rzeszow.opoka.org.pl.

6. Z racji zbliżającego się święta św. Łukasza, patrona służby zdrowia, Duszpasterstwo Służby Zdrowia naszej Diecezji zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 22 października 2023 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę. Niech w trakcie tego spotkania szczególnie wybrzmi szczere słowo: „Dziękujemy…” – za wszelkie utrudzenie i zaangażowanie środowiska medycznego diecezji rzeszowskiej w niesieniu ulgi osobom chorym i cierpiącym. Mszy św., o godz. 15:00 będzie przewodniczył bp Jan Wątroba. Przypominamy również o zaproszeniu do udziału w sesji rekolekcyjno-formacyjno-szkoleniowej, która będzie miała miejsce w Częstochowie w terminie 03-05.10.2023. Szczegóły na stronie Internetowej: http://dsz.rzeszow.pl.

7. Ruch Światło – Życie Diecezji Rzeszowskiej organizuje rekolekcje „Dobra Nowina o Rodzinie” dla małżeństw bezdzietnych, rodziców adopcyjnych oraz rozważających adopcję. Rekolekcje odbędą się w Domu Rekolekcyjnym „Kana” w Czarnej Sędziszowskiej w dn. 3-5.11.2023 r. W programie spotkania z psychologiem, pedagogiem i duszpasterzem. Wśród prelegentów pracownicy Domów dla Dzieci i Ośrodka Adopcyjnego ROPS w Rzeszowie. Koszt rekolekcji 170 zł / os dorosła. Zgłoszenia i zapisy do 26 października przez formularz internetowy https://tiny.pl/c5mnj. Szczegółowych informacji udziela Diakonia Miłosierdzia Ruchu – Agata i Paweł Zaborscy oraz ks. Łukasz Nowosielski. E-mail diakmil.rzeszow@gmail.com oraz tel. 720 83 23 63.

8. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Pawła VI zaprasza na kursy-rekolekcje, które odbędą się w Domu Diecezjalnym TABOR w Rzeszowie: Kurs Nowe Życie (20-22.10) to rekolekcje adresowane do osób chcących doświadczyć spotkania z Bogiem i pogłębić dar żywej wiary. Zapraszamy szczególnie osoby działające już w różnych ruchach czy wspólnotach. To czas na zapoczątkowanie lub odnowienie swojej więzi z Jezusem i Kościołem. Jest to podstawowy kurs ewangelizacyjny przekazujący Kerygmat, prowadzą go w większości osoby świeckie odpowiednio do tego przeszkolone. Kurs Emaus (1 termin: 29.09-01.10 uczestniczą w nim alumni WSD; 2 termin: 10-12.11) to drugi kurs po Nowym Życiu. Kurs Emaus to spotkanie ze Słowem Bożym. To piękny czas odkrywania Biblii i drogi do Emaus. Więcej informacji na stronie: www.sne.rzeszow.pl lub u ks. Piotra Gnata dyrektora SNE (tel. 509 554 335).

9. Wydział Duszpasterski informuje, że najbliższe spotkanie Rady Duszpasterskiej, odbędzie się 09.12.2023 roku w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym o godzinie 10:00. Bardzo prosimy księży proboszczów o poinformowanie członków Rady Duszpasterskiej, aby mogli zarezerwować ten termin w kalendarzu.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie

Udostępnij