XXXII Niedziela Zwykła

KOMUNIKATY KURII – 32. Niedziela Zwykła, 06.11.2022 r.

1. Księżom dziekanom serdecznie dziękuję za przeprowadzone wybory do Rady Kapłańskiej, Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej oraz dekanalnych ojców duchownych. Ojcowie duchowni po zatwierdzeniu przez biskupa ordynariusza rozpoczną swoją kadencję wraz z nowym rokiem kościelnym. Natomiast spotkanie nowej Rady Kapłańskiej odbędzie się w sobotę, 19 listopada br. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Spotkanie nowej Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w sobotę, 10 grudnia br. również w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym.

2. Biskup Rzeszowski udziela wszystkim wiernym dyspensy od zachowania pokutnego charakteru piątku, 11 listopada 2022 r., z racji przypadającego w tym dniu państwowego Święta Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona w tym dniu pod przewodnictwem bpa Jana Wątroby w kościele Farnym w Rzeszowie o godz. 10.00.

3. Zapraszamy na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas programu „Patriotyczna schadzka z Jednego Serca Jednego Ducha” 11 listopada 2022 r. w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie o godz. 17.17. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest internetowa rejestracja udziału: jednegoserca.pl/schadzka.

4. W niedzielę, 13 listopada 2022 r. przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej racji Stowarzyszenie „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przygotowało materiały liturgiczne i katechetyczne. Są one do pobrania ze strony www.pkwp.org.

5. Instytut Teologiczno-Pastoralny, Diecezjalne Studium Organistowskie w Rzeszowie, Instytut Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego zaprasza na XII Seminarium Organowe dla Organistów, Dyrygentów, Muzyków kościelnych, które odbędzie się 26 listopada 2022 r. w Rzeszowie w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym. Początek godz. 9.00. Zakończenie 14.30. Seminarium Organowe jest połączone z Adwentowym Dniem Skupienia dla Organistów. Szczegółowe informacje zostaną przekazane do parafii.

6. Z radością informujemy, że decyzją Rady Miasta Rzeszowa skwer przy zbiegu ul. Strażackiej i Podmiejskiej będzie nosił imię „Ks. Infułata Stanisława Maca”. W dniu 12 listopada br. (sobota) o godz. 15.00 w katedrze rzeszowskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. ks. Maca oraz zostanie poświęcona pamiątkowa tablica. W imieniu Rady Osiedla Rzeszów – Drabinianka, parafii pw.  Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Rzeszowie serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości.

7. W dniach 19-20 listopada br. w Starachowicach odbędą się mistrzostwa Polski ministrantów w szachach.

8. Katolicka grupa Odnowy w Duchu Świętym Miriam zaprasza na Msze Świętą i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie duszy, ciała i psychiki w dniu 9 listopada o godz. 18.00 w DD Tabor.

ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie