Ks. Krzysztof Kudławiec mianowany biskupem w Ekwadorze

22 kwietnia 2022 r. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Krzysztofa Kudławca biskupem diecezji Daule w Ekwadorze. Biskup nominat ma 52 lata i pochodzi z Gorlic z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Nowy biskup urodził się 19 września 1969 roku w Gorlicach-Gliniku Mariampolskim. Studiował teologię na ówczesnej Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął w 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Górnego jako kapłan diecezji rzeszowskiej.

Po święceniach kapłańskich ks. Kudławiec w latach 1995-1998 był wikariuszem parafii pw. Św. Michała Archanioła w Nockowej. Następnie w latach 1998-2000 był wikariuszem parafii katedralnej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzeszowie. W latach 2001-2002 przebywał w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie przygotowując się do posługi misyjnej.

W 2002 roku wyjechał do Ekwadoru, gdzie był odpowiedzialny za organizację IX Krajowego Kongresu Misyjnego w Portoviejo. Ostatnio był proboszczem parafii św. Franciszka z Asyżu, wikariuszem biskupim i dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych w archidiecezji Portoviejo.

KAI

Fot. Archiwum Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach, Facebook