KSM Rzeszów: Msza o dobrego męża i dobrą żonę

W środę, 25 maja 2022 r. w Sanktuarium św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu,  odbyła się kolejna Msza św. z prośbą o „Dobrego męża i dobrą żonę”. Organizatorami wydarzenia było Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy Uniwersytecie Rzeszowskim.

Zaproszenie do wspólnej modlitwy skierowane jest do wszystkich, którzy pragną się modlić w tej intencji, a także za swoich współmałżonków, bliskich i za siebie o łaski, które pozwolą w przyszłości być dobrymi małżonkami. Modlitwę poprowadzili studenci z Koła Akademickiego KSM.

Homilię wygłosił ks. Jakub Oczkowicz, wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Nawiązując do pierwszego czytania zauważył, że głównym bohaterem księgi Dziejów Apostolskich jest Boże Słowo działające w Kościele. „Dzieje Apostolskie, to de facto dzieje Słowa, które pisze historię Kościoła” – powiedział. „Słowo ma moc. Dobrze o tym wiemy, ponieważ każdy z nas, zna moc jednego słowa: kocham cię! Moglibyśmy opowiedzieć, jak ono zmieniło nasze życie. Kto pierwszy je powiedział? Kto teraz najczęściej powtarza? Słowo naprawdę „dużo może” w życiu. Prosimy dziś Pana, aby dał nam łaskę usłyszenia słowa: kocham cię, aby ono pisało historię w naszym życiu” – mówił ks. Oczkowicz.

Po Eucharystii był czas do spotkania, rozmowy i bliższego poznania się podczas potańcówki zorganizowanej w domu parafialnym.

Msza św. z prośbą o „Dobrego męża i dobrą żonę” to propozycja dla wszystkich, którzy chcą zbudować trwałą opartą na miłości i Bogu relację małżeńską.

Studentów oraz „post studentów” Koło Akademickie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy UR zaprasza na spotkania w każdą środę o godz. 19.00 przy Kościele św. Krzyża w Rzeszowie.

KSM

Fot. KSM Rzeszów